Warsztaty Terapii Zajęciowej
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu

Wydarzenia

29.06.2011
II Zawody Sportowo - Integracyjne "Pływać Każdy Może"

Dnia 16.09. 2011r. już po raz drugi odbyły się sportowo-integracyjne zawody "Pływać Każdy Może".

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Nasza impreza była dofinansowana przez Województwo Dolnośląskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udział w zawodach wzięły osoby niepełnosprawne z zaprzyjaźnionych z Nami placówek: Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, Środowiskowego Domu Samopomocy, II Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu oraz przyjezdni goście WTZ Lubań, WTZ Zgorzelec, WTZ Henryków oraz WTZ Lwówek.

Wśród zaproszonych gości pojawili się, prezydent miasta Bolesławiec Piotr Roman, wicestarosta Bolesławiecki Stanisław Chwojnicki, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Danuta Marecka, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Zdrowia Barbara Kostyra. Na basenie wszyscy bardzo dobrze się bawili a zawodnicy dokładali wszelkich starań w walce o puchar. Mimo ostrej rywalizacji z twarzy nie schodziły uśmiechy a wszyscy byli dla siebie życzliwi, wyrozumiali i pomocni. Po zakończeniu dyscyplin sportowych nadeszła wielka chwila - wręczenie dyplomów, medali, pucharów i upominków.

W tych zawodach nie było przegranych - każdy zawodnik otrzymał swoje trofeum, na które z pewnością zasłużył. Cześć imprezy na basenie dobiegła końca i dopiero zaczęło się dziać. Wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad i zabawę przy muzyce w restauracji "Prnjawor" w Bolesławcu. Zabawa była cudowna. Mimo zmęczenia wszyscy świetnie się bawili nie schodząc z parkietu. Podczas całej imprezy panował niezwykły klimat serdeczności, przyjaźni i radości. Z utęsknieniem będziemy czekali na III Zawody sportowo-integracyjne "Pływać Każdy Może".

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu - Warsztaty Terapii Zajęciowej

Al. Tysiąclecia 32D/3, 59-700 Bolesławiec

Tel. (0-75) 735 26 12